Pozovite » (+381) (0)24 535-533

Pokr smotra hrvatskih recitatora2014-2-mXIII. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskom jeziku održana je 7. studenoga 2014. godine, u čitaonici Gradske knjižnice u Subotici. U tri dobne skupine natjecalo se 90-ak djece od kojih je 23 proglašeno najboljima, a još 10 njih je pohvaljeno. Sva ova djeca će za nagradu 23. studenoga 2014. godine putovati u Osijek gdje će između ostalog gledati kazališnu predstavu „Grga Čvarak“.
Svaki sudionik Pokrajinske smotre recitatora je za svoj plasman na ovu razinu natjecanja od Hrvatske čitaonice dobio i knjigu.

Recitiranje sudionika ocjenjivalo je prosudbeno povjerenstvo koje su ove godine činili: Vladimir Grbić, (predsjednik), Željka Zelić i Nevena Mlinko.

Rezultati smotre:

Pokr smotra hrvatskih recitatora2014-3-mMlađi uzrast
Pohvalnice su dobili:
1. Ivan Huska (4. r. Hrvatska čitaonica Subotica)
2. Teodora Ivakić (4. r. OŠ „22.oktobar” Bački Monoštor)
3. Claudia Karan (4. r. OŠ „Matko Vuković” Subotica)
4. Mila Kujundžić (4. r. KDKPD „Ivan Antunović“ Subotica)
5. Lucija Vukov (3.r. OŠ „Matko Vuković” Subotica)
Pohvaljeni su:
6. Petar Pećerić (3. r., Hrvatska čitaonica Subotica)
7. Barbara Piuković (2.r. OŠ „Matko Vuković” Subotica)
8. Matea Rudinski (4.r. OŠ „Sveti Sava” Subotica)
9. Luka Ralbovski (3.r. OŠ „Srijemski front” Sot)

Pokr smotra hrvatskih recitatora2014-4-mSrednji uzrast
Pohvalnice su dobili:
1. Nataša Benčik (7. r. OŠ „Matija Gubec” Tavankut)
2. Martina Čeliković (8. r., HDPU „Bela Gabrić“ Subotica)
3. Zdenko Ivanković (6. r., KDKPD „Ivan Antunović“ Subotica)
4. Lucija Ivanković Radaković (7. r. KDKPD „Ivan Antunović“ Subotica)
5. Donna Karan (5.r., Hrvatska čitaonica Subotica)
6. Kristina Kemenj (6. r. HBKUD ,,Lemeš” Svetozar Miletić)
7. Anđela Novaković (8. r. OŠ „Ivo Lola Ribar” Plavna)
8. Ana Piuković (8. r., Hrvatska čitaonica Subotica)
9. Katarina Piuković (7.r. OŠ „Matko Vuković” Subotica)
10. Aleksandra Poljaković (8.r. OŠ „Pionir” Stari Žednik)
11. Zorica Ring (5. r. OŠ „Ivo Lola Ribar” Plavna)
12. Josipa Stantić (6.r. OŠ „Vladimir Nazor” Đurđin)
13. Milica Vuković (7. r. OŠ „Matija Gubec” Tavankut)
Pohvaljeni su:
14. Anastasija Balatinac (7.r. OŠ „Moša Pijade” Bački Brijeg)
15. Sara Lovrić (6.r. OŠ „Jovan Popović” Srijemska Mitrovica)
16. Marija Markus (8. r. OŠ „Aleksa Šantić” Vajska)

Pokr smotra hrvatskih recitatora2014-5-mStariji uzrast
Pohvalnice su dobili:
1. Maja Andrašić (2. r. HKPD „Šokadija“ Sonta)
2. Davorin Horvacki (1. r. Hrvatska čitaonica Subotica)
3. Augustin Žigmanov (1. r. Hrvatska čitaonica Subotica)
4. Sara Dulić (3. r. Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica)
5. Marina Marijanov (2. r. Politehnička škola Subotica)
Pohvaljeni su:
6. Ana Gelo (1.r. HKC „Srijem-Hrvatski dom” Sr.Mitrovica)
7. Josip Jaramazović (3. r. Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica)
8. Sonja Vilić (3. r. HBKUD ,,Lemeš” Svetozar Miletić)