Glazbene manifestacije, Knjizevne manifestacije,

23.05. 18:00h

Predstavljanje monografije i Tamburaškog tropleta u Baču - IZMJENA LOKACIJE

Franjevački samostan, Bač Pregleda: 73

Hrvatska udruga Tragovi Šokaca i Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata organiziraju predstavljanje monografije Zavito u sićanje, te nosača zvuka Tamburaški troplet vojvođanskih Hrvata u Baču u petak 23. svibnja 2025. s početkom od 18 sati.

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova koji se predviđaju za petak, 23.05. događaj će se održati u Franjevačkom samostanu u Baču.

Monografija Zavito u sićanje tiskana je u nakladi Hrvatske udruge Tragovi Šokaca, a ovim programom Udruga će obilježiti i 15 godina rada.

Tamburaški troplet vojvođanskih Hrvata je nosač zvuka izašao u nakladi Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata, nastao kao plod istoimenog istraživanja i promocije nematerijalne kulturne baštine, kojim se predstavljaju tamburaška praksa i bećarac vojvođanskih Hrvata. HGU Festival bunjevački pisama i solisti će ovom prigodom izvesti nekoliko skladbi s albuma.

Ulaz je besplatan.

 

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2025
    Najave i kalendar
  • Obilježavanje 125. obljetnice rođenja Stanislava Prepreka – svečana akademija u Šidu
  • Znanstveni kolokvij ZKVH-a u Srijemskoj Mitrovici
  • 9. Dani Antuna Gustava Matoša u Beogradu
  • Otkrivanje spomen-ploče Agi Mamužiću
  • Luča – zajednički koncert HKC Bunjevačko kolo i KUD Vuk Karadžić iz Temerina
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima