HKPD Matija Gubec iz Tavankuta nastupio na međunarodnom folklornom festivalu S pjesmom i igrom kroz Herceg Novi

Objavljeno: 15.09.2023. Pregleda: 199

Kao i prije dvije godine, folkloraši HKPD-a Matija Gubec iz Tavankuta sudjelovali su na međunarodnom folklornom festivalu S pjesmom i igrom kroz Herceg Novi, skupa s brojnim ansamblima iz različitih zemalja. Sudjelovanje na ovom festivalu Tavankućani su iskoristili i za kraće ljetovanje.
„Na put je išlo nas četrdeset članova, iz srednje i reprezentativne skupine. Predstavili smo se tradicionalno, s bunjevačkim plesovima i pjesmama. Kući smo se vratili puni dojmova, a u Herceg Novom uspostavili smo nove kontakte i poznanstva", kaže voditelj Folklorne sekcije Darko Prćić.
Inače, 1. rujna 2023. godine započeo je upis novih članova u Gupčevu folklornu sekciju (dječju, srednju i reprezentativnu). Zainteresirani se mogu javiti u prostorije HKPD-a u Tavankutu (Marka Oreškovića 10) ili preko društvenih mreža.

Izvor: Hrvatska riječ (D. B. P.)

Vijesti

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2026
    Najave i kalendar
  • Otkrivanje spomen ploče Blašku Rajiću – Dužijanca 2026.
  • Takmičenje risara – Dužijanca 2026.
  • Risarsko veče – Zatvaranje XLI. saziva Prve kolonije naive u tehnici slame i XV. Seminara bunjevačkog stvaralaštva
  • XXVI Lemeška Dužijanca
  • Dužijanca u Tavankutu 2026.
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima