Festival hrvatskog filma u Beogradu

Objavljeno: 19.09.2025. Pregleda: 295

Festival hrvatskog filma u Beogradu donosi pred filmske profesionalce u Beogradu, zaljubljenike filma i predstavnike hrvatske manjine presjek recentnog stvaralaštva hrvatske kinematografije. Festival je važna točka susreta filmskog stvaralaštva dviju kultura i predstavljanja hrvatske kinematografije u Srbiji. Selektorica i umjetnička ravnateljica Festivala hrvatskoga filma je doc. dr um. Branka Bešević Gajić, filmska redateljica. Producentica i ravnateljica Festivala hrvatskoga filma je MA Andrijana Vicković, glumica.

Doc. dr. um. Branka Bešević Gajić višestruko je nagrađivana filmska i televizijska redateljica, scenaristica, kreativna producentica, doktorica umjetnosti i sveučilišna profesorica. Rođena je u Pančevu. U svom profesionalnom i umjetničkom radu posvećena je promicanju hrvatske kulture i očuvanju identiteta Hrvata u inozemstvu kroz filmsku i kazališnu umjetnost. Diplomirala je na Fakultetu dramskih umjetnosti u Beogradu, gdje je stekla zvanje magistra dramske i audiovizualne umjetnosti. Doktorirala je filmsku režiju s fokusom na interaktivni film i primjenu digitalnih tehnologija u filmskoj umjetnosti. Osnivačica je i umjetnička direktorica Festivala hrvatskog filma u Beogradu. Članica je Europske filmske akademije (u kategoriji hrvatskih redatelja), Udruženja filmskih umjetnika Srbije, Udruženja dramskih umjetnika Srbije te Asocijacije filmskih redatelja Srbije.



Filmske manifestacije

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2026
    Najave i kalendar
  • Izložba: Kult Blažene Ozane Kotorske
  • Predstavljanje romana Maria Theresianopolis 1787. Dražena Prćića
  • 79. Znanstveni kolokvij ZKVH-a: Utjecaj modernog modnog sustava na antimodu – transformacija svečane ženske bunjevačke nošnje u subotičkoj regiji
  • Dužijanca u Bruxellesu
  • Predstavljanje romana Žig Mirka Kopunovića
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima